Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Боровеньківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04389710) був реорганізований і увійшов до складу Лебединської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

село Боровенька Лебединського району Сумської області

(Боровеньківській сільській раді підпорядковані с. Семенівка, с. Бурівка)

Боровенька – село , центр сільської ради , розташований в північній частині землекористування . Простягається з півночі на південний схід .

Відстань від с. Боровенька до м. Лебедин -18 км, до м. Суми- 45 км. , за 20 км від  залізничної станції Лебединська.

Кількість населення на 01.01.2019 р -   441 чол. Площа 314,1га.

Перша писемна згадка про село належить до 1636 року. Існує декілька версій щодо назви села:

1) назва села походить від російського слова  «бор» - сосновий ліс , що відповідає і нинішньому стану села – село дійсно оточене сосновим лісом.

2) назва походить від річечки Борова , що протікає неподалік села і впадає в р. Псел.

На території села була розташована садиба пана М.М.Ковалевського, він мав у власності землі, луг, спиртовий та дігтевий заводи , в Криму вирощував виноградники .

Неподалік садиби пана була розташована сільська дерев»яна церква побудована паном і названа на честь Святого Миколи Чудотворця. По зодчеству церкві не було рівних в межах .

В 1917 році відбувся переворот, пан утік за кордон , садиба і церква були зруйновані ,спиртзавод був проданий в сусіднє село Будилка , де на його базі і дотепер стоїть.

В 1930 році було створено СОЗ ім.. Т.Г.Шевченко. Першим головою був Іванов Яков Гнатович.

Під час голодомору 1932-1933 рр багато жителів села померли від голоду.В книзі пам»яті померлим від голодомору занесені всі імена померлих. При в»їзді в село встановлений пам»ятний знак жертвам голодомору.

На фронтах проти гітлерівців билося 450 мешканців нашого села. 10 односельчан билися в партизанському загоні, який діяв на території Лебединського району під командуванням А.І.Фролова. Фашисти вивезли на каторжні роботи до Німеччини більше 100 молодих дівчат. На фронтах війни загинуло 252 чоловіки. За мужність виявлену в боротьбі з німецькими загарбниками, урядовими нагородами відзначено 87 наших односельчан.

За мужність і відвагу у Берлінській і Празькій операціях житель с. Бурівка Д.М.Хоменко нагороджений трьома орденами  Слави.

На честь загиблих в ВВв в селі споруджено меморіальний комплекс.

З 1957 року колгосп називається «Прогрес» . З 1961-1970 р – головою колгоспу працює М.М.Муха. За цей період колгосп досягає високих показників в галузі тваринництва і рослинництва. В колгоспі вирощувались майже всі сільськогосподарські культури, підвищується технічна база колгоспу , йде будівництво важливих об’єктів  котрі необхідні для виробництва сільськогосподарської продукції , було побудовано дитячий садок , молочно-товарні ферми , свинокомплекси , склад для зберігання хімікатів  та багато інших споруд. За високі показники в тваринництві  зав. МТФ с. Боровенька Смітія О.О. була нагороджена орденом Леніна , а доярка Кривейченко Є.Г. за високі надої  була нагороджена орденом Червоного Прапора .

Одна з вулиць села Боровенька носить ім’я Михайла Мухи.

З 1983-1991 роки-головою колгоспу «Прогрес» працює Забуга Микола Данилович.В ці роки в селі були побудовані ФАП ,кафе, баня, МТФ в с. Боровенька та Бурівка, критий  центральний тік , прокладено дорогу з твердим покриттям в центрі села Боровенька, побудовані під»їзди з твердим покриттям до сіл та молочнотоварних ферм с. Семенівка та Бурівка , побудовано 20 будівель для молодих спеціалістів та молоді села , проведена газифікація с. Боровенька , зроблений ремонт будинку культури та бібліотеки  в с. Боровенька , побудовано та встановлено переробний цех –олійниця, крупорушка, мельниця, прокладено водогін по всьому селу .Переробний цех  олійниця працює  по  сьогоднішній день.

З 2003 року земельні паї жителів сільської ради та землі запасу орендує ВАТ «Лебідь»

Створено фермерське господарство на базі МТФ , яке  займається  виробництвом  молока. Працює приватний підприємець , який займається вирощуванням та реалізацією суниць, малини, смородини, яблук, груш.

На території с. Боровенька працює два магазини – магазин ССТ та приватний магазин, приватний  ларьок функціонують   СБК ,  сільська  бібліотека , ФАП, Боровеньківська  філія  Будильського  НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів , Боровеньківське  лісництво.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *